Chór parafialny

Tradycja śpiewu chóralnego jest obecna w naszej parafii, z większymi lub mniejszymi przerwami, od początków jej istnienia.

W okresie po I Wojnie Światowej działały na terenie parafii dwa polskie chóry świeckie: mieszany „Słowiczek” i męski „Harmonia” – biorące aktywny udział w życiu parafii. W 1937r. ówczesny proboszcz – bł. Ks. Józef Czempiel, powołał parafialny Chór Mieszany p.w.”św. Cecylii”. Działał on do wybuchu II Wojny Światowej, a po jej zakończeniu od 1946r. do lat 50-tych – kiedy to nastąpiła przerwa w działalności aż do roku 1974. W tym roku ówczesny organista p. Romuald Dwornik utworzył Chór Parafialny, który działał nieprzerwanie do roku 2009, kiedy to w związku z malejącą ze względu na wiek liczbą członków chór zakończył swoją działalność. Od 27 listopada 1992 r. Chór przyjął nazwę „Rosa Mystica”.

Po 5 letniej przerwie z inicjatywy grupy młodzieży i lektorów świeckich rozpoczął swoją działalność obecny Chór Parafialny, który w odmłodzonym składzie stara się kontynuować piękną tradycję śpiewu chóralnego.

Obecnie Chór liczy 20 członków. Próby odbywają się w poniedziałki o godz. 1845 na chórze. Bardzo serdecznie zapraszamy miłośników śpiewu do zasilenia szeregów naszego Chóru. Szczególnie zapraszamy mężczyzn, gdyż tych w naszym gronie mamy tylko 4 – co jest zbyt małą liczbą, aby Chór mógł w pełni brzmieć i rozszerzać swój repertuar.