Ks. Proboszcz Piotr Berger

Od dnia 1 sierpnia 2010r. parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Hajdukach ma nowego proboszcza.

Jest nim ks. Piotr Berger, który urodził się 12 marca 1964 roku w Rybniku. Pochodzi z parafii Matki Boskiej Szkaplerznej i Św. Piusa X w Jejkowicach.

Świecenia kapłańskie przyjął z rąk bpa Damiana Zimonia 11 maja 1991 roku w katedrze katowickiej. Ksiądz Berger pracował w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu Zdroju, Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Dąbrówce Wielkiej, Św. Wojciech w Mikołowie, Św. Jana Chrzciciela w Tychach, parafii Św. Antoniego z Padwy w Siemianowicach Śląskich a  w Dębieńsku w parafii Św. Jerzego , gdzie ostatnio pełnił duszpasterską posługę.

Wikariusze

Ks. Marcin Niesporek, urodzony 17 czerwca 1979 w Rydułtowach, święcenia kapłańskie przyjął 15 maja 2004 roku z rąk ks. abpa Damiana Zimonia. W roku 2010 obronił rozprawę doktorką na Wydziale Teologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, z teologii pastoralnej przedstawiając rozprawę doktorską pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Jana Góreckiego: „Formacja chrześcijańska w wielkopostnych listach pasterskich biskupów polskich w latach 1979-2005”.

Wcześniej duszpasterzował w parafiach: św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach (2004-2007), Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieruniu Nowym (2007-2010), w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie (2010-2015), gdzie pełnił funkcję rekolekcjonisty archidiecezjalnego przed wizytacjami biskupimi ks. abpa Damiana Zimonia i ks. abpa Wiktora Skworca (2010-2014). Od 2015 roku wikariusz i kapelan opieki hospicyjnej i paliatywnej hospicjum chorzowskiego w tutejszej parafii.

Ks. Adam Meyer

Ks. rezydent Kazimierz Folkert