XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ.

W poniedziałek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. O godz. 1000 sprzed kościoła wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym dniu przypada 30 rocznica konsekracji biskupiej ks. abp seniora Damiana Zimonia. Msza Św. w Jego intencji o godz. 1200 w katowickiej katedrze. dziękując za wieloletnią posługę pasterską polecajmy Go Bożej Opatrzności na dalsze lata życia i służby.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od środy 1 lipca będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy Świętych, tzn. w tygodniu Msze Św. o godz. 700 i 1800, zaś w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1230.

W środę po Mszach Św. o godz. 700 i 1800 nabożeństwo do MBNP.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów świętych i udziału w nabożeństwach.

Naszych chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 11 lipca.

W piątek Święto Św. Tomasza Apostoła.

W sobotę od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Dziękując Parafianom z ulicy Gagarina za ofiary złożone z okazji Bożego Ciała informujemy, że zostały one przeznaczone na zakup kwiatów, na Msze Św. w ich intencji oraz na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła.

Rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy prosimy, aby kierowali do organizatorów pisemne żądanie o umożliwienie dzieciom udziału w niedzielnej Mszy Św.

Stały konfesjonał w parafii Św. Jadwigi w Chorzowie w miesiącach lipcu i sierpniu od godz. 1530 - 1800.

W poniedziałek 6 lipca odbędzie się 50 - Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych na Jasną Górę. Rozpoczęcie o godz. 1000. Apostolstwo Chorych organizuje wspólny wyjazd autokarem z Katowic. Zapisy pod numerem telefonu 32 251 21 52. Szczegóły na plakacie w gablotce.

W dniach 26 - 30 sierpnia organizowana jest 39. piesza pielgrzymka chorzowska na Jasną Górę. Zapisy chętnych w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki: 120 zł. Zachęcamy do udziału.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o najnowszej encyklice papieża Franciszka oraz o akcji ratowniczej górników z kopalni „Wujek”.

Do nabycia również: Hajduczanin, Losservatore Romano, Spotkania, Miłujcie się, Apostolstwo Chorych i wakacyjny Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku z Bożym błogosławieństwem.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.