PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Dziś o godz. 1630 nieszpory niedzielne.

We wtorek wspomnienie św. Marty. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

W czwartek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana i zakonnika.

W tym tygodniu przypadają: Czwartek przed Pierwszym piątkiem miesiąca, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów świętych oraz do uczestnictwa w nabożeństwach tych dni.

W piątek wspominamy w liturgii św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i dK. To także pierwszy dzień sierpnia, miesiąca trzeźwości i abstynencji. W kaplicy bł. Józefa Czempiela będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania w miesiącu sierpniu dobrowolnej abstynencji w duchu wynagrodzenia za wszelkie grzechy nadużywania alkoholu.

W sobotę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu (stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. i dobrowolna modlitwa w intencjach Ojca Św.).

W tym dniu z racji Pierwszej soboty miesiąca odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian, których prosimy zgłaszać do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

38. Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 26 – 30 sierpnia. Opłaty pielgrzymkowe – 120 zł. Szczegóły na plakatach i u ks. Wojciecha Solika w parafii św. Jadwigi w Chorzowie. Zapisy w kancelarii naszej parafii.

Rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy prosimy, aby kierowali do organizatorów pisemne żądanie umożliwienia dzieciom udziału we Mszy Św. niedzielnej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Niech Bóg Was prowadzi i błogosławi!

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy m.in. O młodym i dynamicznym Kościele w Korei, który czeka na papieża, a także O Matce Teresie z Kalkuty opowiada ks. Leo Maasburg, członek zespołu przygotowującego jej proces beatyfikacyjny.

• Polecamy także Hajduczanina, Apostolstwo Chorych, a dzieciom wakacyjnego Małego Gościa Niedzielnego.