XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Św.

Dzisiaj o godz. 1615 zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo różańcowe, zaś codziennie o godz. 1715. Chcemy modlić się za misje i misjonarzy.

Dziś Pielgrzymka Służby Zdrowia do katowickiej katedry. Początek o godz. 1500.

We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych w domu katechetycznym.

W środę wspomnienie Świętego Jana Pawła II. Po Mszy Św. o godz. 800 nabożeństwo do MBNP.

W czwartek po Mszy Św. o godz. 800 nabożeństwo ku czci bł. Ks. J. Czempiela. Od godz. 1600 spowiedź święta dla dzieci, które jeszcze nie były w tym miesiącu. Na Mszę Św. szkolną i różaniec zapraszamy wszystkie dzieci.

W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w ramach przygotowania do ŚDM w Krakowie.

W miejscu kultu bł. Ks. J. Czempiela przez cały tydzień można składać ubrania, produkty żywnościowe z długim terminem ważności i środki czystości przeznaczone dla biednych i potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

Nauki przedślubne odbędą się w sobotę 25 października o godz. 1900 i w niedzielę 26 października o godz. 1800 w domu katechetycznym.

W kancelarii i zakrystii można już składać zalecki za zmarłych. Prosimy też o porządkowanie grobów i zainteresowaniem się terminem ich rezerwacji.

Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Turzy Śląskiej w sobotę 25 października. Zapisy i wyjazd z kościoła Św. Jadwigi w Chorzowie. Koszt: 25 zł.

Stowarzyszenie Wspólnota Amazonek „Nadzieja” zaprasza mieszkanki Chorzowa na dzień otwarty w poniedziałek 20 października od godz.1300 przy ul. Powstańców 70/2. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Starochorzowski Dom Kultury zaprasza w niedzielę 26 października o godz. 1700 na spektakl „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu uczniów katowickich szkół średnich.

Zachęcamy do zapoznania się z apelem policji umieszczonym w naszej gablotce, o zachowaniu czujności w czasie odwiedzania cmentarzy.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielny artykuł o dzisiejszej beatyfikacji papieża Pawła VI w Rzymie, a także o nowennie pompejańskiej.

Do nabycia również: Hajduczanin, Spotkania – czyli chorzowski przegląd parafialny, Apostolstwo Chorych, L!osservatore Romano i Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zakup opału na zimę, zaś przed kościołem zbiórka na Chorzowskie Hospicjum.