V NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ z modlitwą o trzeźwość narodu.

We wtorek o godz.1600 spotkanie Zelatorów Żywego Różańca w domu katechetycznym, od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi FZŚ, a po Mszy Świętej wieczornej katecheza dorosłych.

W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze Św. o godz.: 700, 800, 1630 i 1800. Kolekta przeznaczona będzie na cele charytatywne naszej parafii.

Od czwartku do soboty zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ramach 40 – godzinnego nabożeństwa.

Plan adoracji:

po Mszy św. o godz. 800 – prywatna adoracja

od godz.   900 – parafianie z ul. Farnej, Kaliny, Karłowicza,

Mickiewicza

od godz. 1000parafianie z ul. Karwińskiej, Odrowążów,

Łukasińskiego, Zwycięstwa

od godz. 1100 parafianie z ul. Batorego, Hutniczej,

Kochanowskiego, Racjonalizatorów

od godz.1200parafianie z ul.Bema, Dyrekcyjnej, Pl.Nowary,

Ks.Machy, Szpitalnej, Żelaznej

od godz. 1300 parafianie z ul. Karpackiej, Prostej,

Ks. Bp Lisieckiego i Włodarskiego

od godz. 1400 parafianie z ul. 16 Lipca, Ks. Strzybnego,

Szczepańskiej, Wrocławskiej

od godz. 1500 parafianie z ul. Granicznej, Kochłowickiej, Orląt

od godz. 1600parafianie z ul. Gagarina, Konarskiego,

Francuskiej i Żółkiewskiego

od godz. 1700 – dzieci i młodzież naszej parafii

od godz. 1730 – ci, którzy nie mogli adorować w wyznaczonym

czasie.

W czwartek wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Chorych naszych parafian zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 800 z nabożeństwem i błogosławieństwem lourdskim. Od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów kl. V - VI, zaś wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Św. szkolną i Drogę Krzyżową.

W piątek o godz. 1600 spotkanie całej Wspólnoty Żywego Różańca w domu katechetycznym. O godz. 1715 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Uczestnictwo w niej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii. Po Mszy Św. wieczornej czuwanie młodzieży przed Najświętszym Sakramentem w ramach przygotowań do ŚDM.

W sobotę od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę I Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 1615 z kazaniem pasyjnym, które wygłosi nasz ks. wikary Marcin Niesporek.

Caritas Archidiecezji Katowickiej prosi o przekazanie 1% swojego podatku przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym.

Zapraszamy naszych parafian do zostania ambasadorem zbliżających się ŚDM. Chodzi o wsparcie materialne młodych z naszej parafii, którzy pragną wziąć udział w tym wydarzeniu. Ofiary wspierające młode osoby można składać w kancelarii parafialnej bądź u ks. Marcina.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Ratuj duszę swoją” oraz poradnik dla ojców. Do nabycia również: nowy Hajduczanin, L!osservatore Romano, Apostolstwo Chorych iMały Gość Niedzielny z ramką na obrazek lub zdjęcie oraz plakatem Messiego.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie mieć charakter jałmużny postnej.