XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ.

W poniedziałek o godz. 1000 sprzed kościoła wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej.

We wtorek wspomnienie Św. Ireneusza. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy do udziału we Mszach Św., a kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W tym tygodniu przypadają: czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św. i udziału w nabożeństwach.

Od piątku 1 lipca będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy Świętych. W tygodniu Msze Św. o godz. 700 i 1800, zaś w niedziele nie będzie Mszy Św. o godz. 1230.

W sobotę z posługą sakramentalną odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian, których do czwartku prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Po Mszy Św. o godz. 700 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W środę 6 lipca na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych. O godz. 1100 Mszę Św. odprawi ks. abp W. Skworc. Apostolstwo Chorych organizuje wspólny wyjazd autokarem z Katowic. Zapisy pod nr tel. 32 251 21 52.

40 piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 26 - 30 sierpnia, koszt 120zł, zapisy w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału.

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Katowicach zaprasza do udziału w narodowej pielgrzymce do Rzymu w dniach od 19 - 23 października br. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział ks. abp W. Skworc. Cena pielgrzymki wynosi 2 499 zł. Zapisy chętnych w biurze podróży PL TRAVEL.

W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela są wyłożone listy do poparcia projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Zgodnie z apelem Biskupów. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym film o miłości, która nie zna granic „Ufam Tobie”, a także wakacyjny cykl „Miasto Świętych” - przewodnik po Krakowie.

Do nabycia również: L!OSSERVATORE Romano, Miłujcie się, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych iwakacyjny Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.