PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na fundusz remontu elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Dziś o godz. 1630 nieszpory niedzielne.

We wtorek wspomnienie św. Marii Magdaleny. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

W środę święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. Po Mszy św. o godz. 700 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Po Mszy Św. o godz. 700 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. Józefa Czempiela.

W piątek święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym wszystkich kierowców zapraszamy w przyszłą niedzielę, 27 lipca na Mszę Św. o godz. 1100. Po tej Mszy udzielimy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz pobłogosławimy ich samochody i wszelkie inne pojazdy mechaniczne. Bardzo prosimy o zaparkowanie samochodów wokół kościoła tak, aby było swobodne przejście!

W sobotę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

38. Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 26 – 30 sierpnia. Opłaty pielgrzymkowe – 120 zł. Szczegóły na plakatach i u ks. Wojciecha Solika w parafii św. Jadwigi w Chorzowie. Zapisy w kancelarii naszej parafii.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Niech Bóg Was prowadzi i błogosławi!

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy m.in. rozmowę z prof. Bogdanem Chazanem.

• Polecamy także Hajduczanina, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, a dzieciom wakacyjnego Małego Gościa Niedzielnego.