XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zakup opału na zimę dla kościoła i salek, zaś przed kościołem zbiórka na Chorzowskie Hospicjum. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1615 zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo różańcowe, zaś codziennie do piątku o godz. 1715. Zachęcamy do licznego udziału.

W poniedziałek o godz. 1900 w domu katechetycznym katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I Komunii Świętej.

We wtorek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych w domu katechetycznym.

W środę po Mszy Św. o godz. 800 nabożeństwo do MBNP, zaś wczwartek ku czci bł. Ks. J. Czempiela.

W czwartek Święto Rocznicy Poświecenia Katedry w Katowicach. Od godz. 1600 spowiedź święta dla dzieci, które jeszcze nie były w tym miesiącu. Na Mszę Św. szkolną i różaniec zapraszamy wszystkie dzieci.

W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz.: 800, 930, 1100, 1230 i 1800 – recytowana za zmarłych zalecanych. O godz. 1400 zapraszamy do kościoła na nieszpory i procesję na cmentarz, gdzie odprawimy nabożeństwo za naszych zmarłych zakończone Mszą Świętą za zmarłych zalecanych. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Na nowym cmentarzu - nabożeństwo o godz. 1500, a Msza Święta o godz. 1600. Różaniec za zmarłych zalecanych będzie odmawiany od 1 do 8 listopada w kościele w niedzielę o godz. 1615, a w dni powszednie o 1715. Zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W związku z tym nie będzie Mszy Świętej na cmentarzu, zaś o godz. 1700 Msza Święta w kościele odprawiona zostanie za zmarłych zalecanych.

W kancelarii i zakrystii można składać zalecki za zmarłych. Prosimy też o porządkowanie grobów i zainteresowanie się terminem ich rezerwacji.

Naszych chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 8 listopada.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za dary złożone dla potrzebujących, które będą rozdzielane od poniedziałku 3 listopada.

Zachęcamy do zapoznania się z apelem policji umieszczonym w naszej gablotce, o zachowaniu czujności w czasie odwiedzania cmentarzy.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielny rozmowa z ks. abp seniorem Damianem Zimoniem z okazji 80. urodzin, a także obrazek z modlitwą męża za żonę. Do nabycia również: Hajduczanin, Spotkania – czyli chorzowski przegląd parafialny, Apostolstwo Chorych, i Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.