PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W naszej wspólnocie parafialnej witamy dziś nowych księży: ks. wikarego Grzegorza Szołucha oraz ks. Kazimierza Folkerta, który będzie rezydentem w naszej parafii. Życzymy Im darów Ducha Świętego, opieki Maryi Wniebowziętej i orędownictwa ks. J. Czempiela, a także życzliwości parafian w pracy duszpasterskiej.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

Od poniedziałku wracamy do tradycyjnego porządku liturgii - w tygodniu wraca Msza Św. o godz. 800, a w niedziele o godz. 1230.

Jutro w poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 900 zapraszamy na Mszę Św. młodzież: Gimnazjum nr 7, Liceum Ogólnokształcącego im. Batorego oraz ich nauczycieli.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Legion Maryi.

W środę po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 nabożeństwo do MBNP.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów świętych i udziału w nabożeństwach.

W czwartek od godz. 1600 spowiedź święta dla uczniów szkół podstawowych. O godz. 1630 Msza Święta szkolna z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w intencji dzieci, katechetów, nauczycieli i rodziców. Uczniów klas I zapraszamy z tornistrami i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

W piątek o godz. 1900 na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy młodzież, zwłaszcza zaś tych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

W sobotę przeżywać będziemy dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Kapłani pielgrzymują do katedry na godz. 1000. W związku z tym naszych chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy w sobotę 13 września. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Wspólnota Życzliwości rozpoczyna swoje spotkania po wakacjach w przyszły poniedziałek 8 września.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: czy wojna może być sprawiedliwa? oraz czy dzieciom należy dawać kieszonkowe.

Polecamy również: Hajduczanina, L!OSSERVATORE ROMANO, Apostolstwo Chorych, a dzieciom Małego Gościa niedzielnego w którym specjalny dodatek na początek roku szkolnego.