PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JACKA

- głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej

W naszej parafii gościmy ks. proboszcza Grzegorza Węglorza – budowniczego kościoła MB Fatimskiej w Katowicach, który głosi Słowo Boże i prosi o wsparcie materialne tej budowy. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne, zaś nasze pątniczki powracające z Piekar Śląskich powitamy około godz. 1900.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę wspomnienie Św. Bernarda, po Mszach Świętych o godz. 700 i 1800 nabożeństwo do MBNP.

W czwartek wspomnienie Św. Piusa X, po Mszach Świętych o godz. 700 i 1800 nabożeństwo ku czci bł. Ks. J. Czempiela.

W piątek wspomnienie NMP Królowej.

W sobotę od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Trwają zapisy na pieszą chorzowską pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 26 – 30 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablotce, zachęcamy do udziału.

W kancelarii parafialnej istnieje możliwość zapisania się na wyjazd autokarowy na Jasną Górę w piątek 29 sierpnia, aby tam wspólnie z pielgrzymami uczestniczyć we Mszy Świętej i drodze krzyżowej.

Apostolstwo Chorych organizuje 3 dniowe rekolekcje nt uzdrowienia wewnętrznego od 1 do 4 września w Panewnikach oraz od 29 września do 2 października w Brennej. Więcej informacji nt rekolekcji na stronie internetowej Apostolstwa Chorych lub telefonicznie w sekretariacie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia naszego odpustu parafialnego.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o rekolekcjach ignacjańskich, a także o Kościele w Korei Południowej, którą odwiedza papież. Polecamy również: Hajduczanina, Apostolstwo Chorych i wakacyjnego Małego Gościa Niedzielnego.