UROCZYSTOŚĆ

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo majowe, zaś codziennie po Mszy Św. wieczornej.

We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Żywy Różaniec, zaś po nabożeństwie majowym zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę po Mszy Św. o godz. 800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, składamy publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Zapraszamy na Msze Św. o godz.: 800, 900 – po której wyruszy procesja ul. Farną, Karpacką, Wrocławską i Hutniczą do 4 ołtarzy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, młodzież do niesienia feletronów, poczty sztandarowe oraz wszystkich parafian do licznego udziału. Zachęcamy również do udekorowania okien mieszkań na trasie procesji. Po procesji Msza Św. o godz. 1100, a popołudniu o godz. 1500 i 1700. Kolekta na potrzeby parafii. W czasie oktawy Bożego Ciała, aż do Uroczystości NSPJ zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne z procesją wokół kościoła po Mszy Św. wieczornej.

W piątek po nabożeństwie majowym spotkanie młodzieży w kawiarence parafialnej w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie.

W sobotę o godz. 1000 w domu katechetycznym spotkanie niepełnosprawnych. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. zwłaszcza dla mężczyzn przed pielgrzymką do Piekar Śl.

W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce z naszej parafii, która wyruszy o godz. 530 sprzed kościoła.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 27 - 29 czerwca. Zapisy chętnych w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu 50 zł.

Do Bożego Ciała w zakrystii trwają jeszcze zapisy młodzieży, która pragnie się spotkać z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Zachęcamy naszą młodzież do udziału.

Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Grzegorzowi i Paniom Katechetkom Zofii i Helenie za przygotowanie i zorganizowanie I komunii św. Dziękujemy również rodzicom i dzieciom za dar ołtarza – nowe ornaty i lekcjonarze.

Naszą młodzież zachęcamy do udziału w spotkaniu młodzieży na polach lednickich. Wyjazd w sobotę 4 czerwca. Koszt wyjazdu: 69zł. , zapisy w zakrystii.

11 czerwca nasza parafia organizuje pierwszą Czempieladę, w czasie której wręczymy statuetkę bł. Ks. J. Czempiela. Jej laureatem zostanie ks. abp senior Damian Zimoń. Będzie to połączone z festynem parafialnym. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu tego wydarzenia zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 23 maja o godz. 1915 w domu katechetycznym.

Ośrodek Spotkań i Formacji Św. Jadwigi Śl. W Brennej zaprasza mieszkańców Chorzowa do udziału w rekolekcjach w dniach 20 – 23 czerwca br. Szczegóły na plakacie w gablotce. Zachęcamy do udziału.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym zaproszenie młodzieży do udziału w historycznym wydarzeniu jakim będą ŚDM w Krakowie, a także o obywatelskim projekcie ochrony życia dzieci nienarodzonych. Do nabycia również: Hajduczanin, Miłujcie się, Apostolstwo Chorych iMały Gość Niedzielny z magnesem z jubileuszowym napisem „Jezus w Polsce Mieszka”.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.