ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne w czasie których chcemy modlić się w intencji: dzieci, katechetów oraz wychowawców z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Wychowania.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału, w grupach modlitewno – formacyjnych naszej parafii, aby umocnić swoją wiarę i zaangażować się w życie parafialne. Dzieci zapraszamy na spotkania ministrantów i Dzieci Maryi w każdą sobotę, młodzież w piątki po wieczornej Mszy Świętej, zaś dorosłych na spotkania: Oazy Rodzin, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Żywego Różańca, Legionu Maryi, Wspólnoty Życzliwości, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Koła Misyjnego, Odnowy w Duchu Świętym oraz lektorów i kantorów świeckich.

W poniedziałek wspomnienie NMP Bolesnej.

We wtorek od godz.1600 spotkanie Zelatorów Żywego Różańca, od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Żywy Różaniec, zaś po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych w domu katechetycznym.

W środę po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. Ks. J. Czempiela.

W środę o godz. 1500 zapraszamy na spotkanie Koła Misyjnego w domu katechetycznym, zaś na godz. 1630 zapraszamy na katechezę rodziców z dziećmi, które chcą przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej.

W czwartek Święto Świętego Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży. Od godz. 1600 spowiedź święta dla uczniów gimnazjum, zaś o godz. 1630 Msza Święta szkolna na którą zapraszamy dzieci i wszystkich gimnazjalistów.

W piątek o godz. 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy młodzież, a następnie na spotkanie w salkach przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W sobotę o godz. 1000 zapraszamy niepełnosprawnych na spotkanie w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. W Piaśnikach odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych, początek o godz. 1500.

W dniach 16 i 17 października br. w katowickim Spodku z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego zostanie wystawione megawidowisko „Exodus”. Jest to współczesna interpretacja starotestamentalnej Księgi Wyjścia z udziałem 400 wykonawców . Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym płyta CD z II częścią Dzienniczka Siostry Faustyny oraz prawda o wyprawach krzyżowych.

Do nabycia również: Hajduczanin, L!OSSERVATORE ROMANO, Apostolstwo Chorych, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.