XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek święto Świętego Jakuba Apostoła.

We wtorek wspomnienie Świętych Joachima i Anny - rodziców NMP. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę po Mszach Św. o godz. 700 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, zaś w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W piątek wspomnienie Świętej Marty.

W sobotę od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Od środy swoją pielgrzymkę w naszej Ojczyźnie rozpocznie papież Franciszek. zachęcamy do udziału w spotkaniu z papieżem w Częstochowie w czwartek 28 lipca na Mszy Św. o godz. 1030. Lista bezpłatnych pociągów umieszczona jest w gablotce. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w papieskiej pielgrzymce dzięki transmisjom w TVP. Jest to szczególny czas łaski dla naszej Ojczyzny.

W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela są nadal wyłożone listy w celu poparcia projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.

40 piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 26 - 30 sierpnia, koszt 120zł, zapisy w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału.

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Katowicach zaprasza do udziału w narodowej pielgrzymce do Rzymu w dniach od 19 - 23 października br. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział ks. abp W. Skworc. Cena pielgrzymki wynosi 2 499 zł. Zapisy chętnych w biurze podróży PL TRAVEL.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym o ŚDM i papieskiej pielgrzymce w Polsce oraz zaproszenie kardynała S. Dziwisza do Krakowa.

Do nabycia również: L!OSSERVATORE Romano, Miłujcie się, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych iMały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku z Bożym błogosławieństwem.