poniedziałek,

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek o godz. 1900 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej i I komunii św. na spotkanie organizacyjne w domu katechetycznym.

We wtorek przypada w naszym kościele wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Plan adoracji:

Po Mszy św. o godz. 800 – prywatna adoracja

Od godz.   900 – parafianie z ul. Farnej, Kaliny, Karłowicza,

Mickiewicza

Od godz. 1000 – parafianie z ul. Karwińskiej, Odrowążów,

Łukasińskiego, Zwycięstwa

Od godz. 1100 – parafianie z ul. Batorego, Hutniczej, Kochanowskiego,

Racjonalizatorów

Od godz. 1200 – parafianie z ul. Bema, Dyrekcyjnej, Pl. Nowary,

Ks. Machy, Szpitalnej, Żelaznej

Od godz. 1300 – parafianie z ul. Karpackiej, Prostej,

Ks. Bp Lisieckiego i Włodarskiego

Od godz. 1400 – parafianie z ul. 16 Lipca, Ks. Strzybnego,

Szczepańskiej, Wrocławskiej

Od godz. 1500 – parafianie z ul. Granicznej, Kochłowickiej, Orląt

Od godz. 1600 – parafianie z ul. Gagarina, Konarskiego, Francuskiej

i Żółkiewskiego

Od godz. 1700 – dzieci i młodzież naszej parafii

Od godz. 1730 – ci, którzy nie mogli adorować w wyznaczonym czasie.

Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych w domu katechetycznym.

W środę wspomnienie Św. Męczenników Kosmy i Damiana, swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP. Rodziców z dziećmi, które chcą przystąpić do WCZESNEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ, zapraszamy na spotkanie o godz. 1630 w salce na probostwie. Wszystkich zainteresowanych nową jakością życia zapraszamy na medytację Słowa Bożego w duchu „lectio divina" do auli chorzowskiego hospicjum o godz. 1915.

W czwartek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo. Po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela. Od godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci, które jeszcze nie były w tym miesiącu, a o godz. 1630 Msza Św. szkolna.

W piątek wspomnienie Św. Wacława. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie w kawiarence parafialnej.

W sobotę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Jak co roku w ostatnią sobotę września odbywa się pielgrzymka chorzowskich parafii do Piekar Śląskich. Rozpoczęcie o godz. 1400 przy pomniku św. Jana Pawła II na kalwarii, o godz. 1600 Msza Św. w bazylice. Zachęcamy naszych parafian do udziału.

Członków parafialnej rady duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w środę 3 października o godz. 1900 na probostwie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o konieczności modlitwy za kapłanów i obrazek z tekstem modlitwy oraz ile snu potrzebują dzieci. Do nabycia również: L!OSSERVATORE Romano, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielnyz kalendarzem na rok szkolny i Chrystus i Ty – o Duchu Świętym zwłaszcza dla przygotowujących się do bierzmowania.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.