III NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne, a o godz. 1800 na Starohajduckie Jasełka i Koncert Kolęd w wykonaniu chóru z parafii NSPJ w Jastrzębiu Zdroju.

W poniedziałek w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Plan adoracji:

po Mszy św. o godz. 800 – prywatna adoracja

Od godz.   900 parafianie z ul. Farnej, Kaliny, Karłowicza,

Mickiewicza

Od godz. 1000 parafianie z ul. Karpackiej, Odrowążów,

Łukasińskiego, Zwycięstwa

Od godz. 1100 parafianie z ul. Batorego, Hutniczej,

Kochanowskiego, Racjonalizatorów

Od godz. 1200parafianie z ul. Bema, Dyrekcyjnej, Pl. Nowary,

Ks. Machy, Szpitalnej, Żelaznej

Od godz. 1300 – parafianie z ul. Karpackiej, Prostej,

Ks. Bp Lisieckiego i Włodarskiego

Od godz. 1400 – parafianie z ul. 16 Lipca, Ks. Strzybnego,

Szczepańskiej, Wrocławskiej

Od godz. 1500 – parafianie z ul. Granicznej, Kochłowickiej, Orląt

Od godz. 1600 – parafianie z ul. Gagarina, Konarskiego,

Francuskiej i Żółkiewskiego

Od godz. 1700 – dzieci i młodzież naszej parafii

Od godz. 1730 – ci, którzy nie mogli adorować w wyznaczonym

czasie.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Wspólnota Życzliwości. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W sobotę wspomnienie Św. Jana Bosko. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Dziękujemy chórowi z naszej parafii za ubogacenie śpiewem nieszporów w ubiegłą niedzielę.

Caritas archidiecezji katowickiej prosi o przekazanie 1% swojego podatku przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym.

Trwają obchody 90. rocznicy ustanowienia diecezji katowickiej. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 10-16 maja br. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem. Koszt pielgrzymki: 1950 zł + 150€.

Informacje i zapisy: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe,

tel. 32 356 90, 519 546 303

www.pielgrzymki.katowice.pl

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: czym jest i jak działa tzw. pigułka „dzień po” oraz dodatek specjalny o tragedii Górnośląskiej sprzed 70 lat. Cena Gościa 5zł. Do nabycia również: L’Osservatore Romano, Hajduczanin, Spotkania, Miłujcie się, Apostolstwo Chorych oraz Mały Gość Niedzielny z najnowszą płytą Arki Noego.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.