niedziela,
28 sierpnia 2016

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. O godz. 900 wyjazd autokaru sprzed naszego kościoła na Jasną Górę, aby tam razem z pielgrzymami uczestniczyć we Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę odbędzie się pielgrzymka kapłanów metropolii katowickiej do krakowskich Łagiewnik w ramach trwającego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Po Mszach Św. o godz. 700 i 1800 nabożeństwo do MBNP.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach i do sakramentów świętych.

Od czwartku wracamy do tradycyjnego porządku liturgii – w tygodniu wraca Msza Św. o godz. 800, a w niedziele o godz. 1230.

W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 900 zapraszamy na Mszę Św. młodzież z Gimnazjum nr 7 i LO im. Batorego oraz ich nauczycieli. Od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów szkół podstawowych, a o godz. 1630 Msza Św. szkolna z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w intencji dzieci, katechetów, nauczycieli i rodziców. Uczniów klas 1 zapraszamy z tornistrami, udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

W piątek o godz. 1900 na Mszę Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy wszystkich młodych z naszej parafii.

W sobotę odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian, których do czwartku prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę o godz. 1400 w katowickiej katedrze Dzień wspólnoty Ruchu Światło – Życie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: czy wiara w piekło jest warunkiem miłości do Boga? oraz o bohaterskiej Ince, która dopiero 70 lat po śmierci zostanie godnie pogrzebana. Do nabycia również: L!OSSERVATORE Romano, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych iMały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.