26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 1900 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie organizacyjne w domu katechetycznym.

We wtorek wspomnienie Św. Hieronima, od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych w domu katechetycznym.

Od środy rozpoczynamy miesiąc październik. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, aby modlić się wspólnie z rodzinami i za rodziny nasze, z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Codziennie o godz. 1715, zaś w niedzielę o godz. 1615.

W środę wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, po Mszy Świętej o godz. 800 nabożeństwo do MBNP. O godz. 1900 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w domu katechetycznym.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach i do sakramentów świętych.

W czwartek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Od godz. 1600 spowiedź święta dla uczniów klas III i IV. Na Mszę Świętą szkolną i nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkie dzieci.

W piątek o godz. 1900 Msza Święta młodzieżowa na którą zapraszamy młodych naszej parafii, zwłaszcza zaś przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W sobotę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian, których do czwartku prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Również w sobotę odbędzie się pielgrzymka nauczycieli do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. pod hasłem: „Nauczyciel świadkiem Chrystusa w szkole”. Początek o godz. 945. Zachęcamy do udziału. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 1100 zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi, które zostaną włączone do grona kandydatów do przyjęcia I Komunii Św.

W zakrystii można jeszcze dziś nabyć bilety na megawidowisko „Exodus” które odbędzie się w piątek 17 października o godz. 1830 w katowickim Spodku. Zachęcamy do udziału.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą rodziców za dzieci i zaproszenie do wspólnej modlitwy za rodzinę przez cały październik oraz artykuł o błogosławionym małżeństwie, których Św. Jan Paweł II wyniósł na ołtarze.

Do nabycia również: Hajduczanin, Apostolstwo Chorych, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.