sobota,
01 października 2016

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj w naszym kościele przypada wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorować będziemy po Mszy Św. o godz. 1230 do godz. 1500, a następnie po Mszy Św. o godz. 1500 do godz. 1700. O godz.1630 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.

W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń, pamiętajmy o nim w modlitwie. O godz. 1900 zapraszamy rodziców dzieci wczesno i I komunijnych na spotkanie organizacyjne w domu katechetycznym.

We wtorek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Wspólnota Życzliwości, a po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych w domu katechetycznym.

W środę wspomnienie Św. Wacława. Po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP. Rodziców z dziećmi, które chcą przystąpić do WCZESNEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ zapraszamy na spotkanie o godz. 1630.

W czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszach św. o godz. 800 i 1800 nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela. Od godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci, które nie były jeszcze w tym miesiącu, zaś o godz. 1630 Msza Św. szkolna na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Również o godz. 1600 ks.abp Wiktor Skworc w obecności zaproszonych gości dokona uroczystego poświęcenia i otwarcia Izby pamięci bł.ks.Józefa Czempiela .

W piątek wspomnienie Św. Hieronima. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe w kawiarence parafialnej. O godz. 1900 zapraszamy na Eucharystię młodzież, która pragnie rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie z ich rodzicami w domu katechetycznym.

Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, aby modlić się razem z rodzinami i za rodziny nasze z możliwością zyskania odpustu zupełnego. codziennie o godz. 1715, zaś w niedzielę o 1615.

W sobotę wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym.

Zachęcamy do udziału w narodowej pielgrzymce do Rzymu dniach 19 - 23 października br. Szczegóły na stronie archidiecezji katowickiej.

UM w Chorzowie zachęca mieszkańców powyżej 60 roku życia do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Szczegóły na ulotkach i plakacie w gablotce.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym najgłośniejszy film religijny ostatnich lat „Bóg nie umarł”. Do nabycia również: L!OSSERVATORE Romano, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych iMały Gość Niedzielny z grą planszową.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.