wtorek,
24 stycznia 2017

Wtorek, III Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne z modlitwą w intencji zjednoczenia chrześcijan.

We wtorek wspomnienie Św. Franciszka Salezego. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu - prowadzi Żywy Różaniec.

W środę Święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Po Mszach Św. o godz.800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek wspomnienie Św. Bp Tymoteusza i Tytusa. W naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Plan adoracji:

Po Mszy św. o godz. 800 - prywatna adoracja

Od godz.   900 - parafianie z ul. Farnej, Kaliny, Karłowicza,

Mickiewicza

Od godz. 1000 - parafianie z ul. Karwińskiej, Odrowążów,

Łukasińskiego, Zwycięstwa

Od godz. 1100 - parafianie z ul. Batorego, Hutniczej, Kochanowskiego,

Racjonalizatorów

Od godz. 1200 - parafianie z ul.Bema, Dyrekcyjnej, Pl. Nowary,

Ks. Machy, Szpitalnej, Żelaznej

Od godz. 1300 - parafianie z ul. Karpackiej, Prostej, Ks. Bp Lisieckiego

i Włodarskiego

Od godz. 1400 - parafianie z ul. 16 Lipca, Ks. Strzybnego,

Szczepańskiej, Wrocławskiej

Od godz. 1500 - parafianie z ul. Granicznej, Kochłowickiej, Orląt

Od godz. 1600 - parafianie z ul. Gagarina, Konarskiego, Francuskiej

i Żółkiewskiego

Od godz. 1700 - ci, którzy nie mogli adorować w wyznaczonym czasie.

W sobotę wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu. Po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja N. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na jasełka oraz koncert kolęd w wykonaniu chóru naszej parafii o godz. 1800 w naszym kościele.

Zachęcamy parafian, a zwłaszcza małżonków do przeżycia rekolekcji zamkniętych w domach rekolekcyjnych w Brennej, Panewnikach i Kokoszycach. Plan rekolekcji w gablotce.

Caritas Archidiecezji Katowickiej prosi o przekazanie 1% swojego podatku przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym.

Apostolstwo Chorych zaprasza osoby chore, niepełnosprawne oraz starsze wiekiem na adorację przy żłóbku w bazylice oo. Franciszkanów w Panewnikach w niedzielę 29 stycznia o godz. 1400.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jako dodatek płyta CD z arcydziełami muzyki w wykonaniu Andrea Bocellego oraz o fenomenie „Małego Gościa”, który obchodzi 90 - lat istnienia.

Do nabycia również Hajduczanin i Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.