VI NIEDZIELA

WIELKANOCNA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Od dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy wszystkich parafian w niedziele o godz. 1630, zaś w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, w ramach nabożeństw majowych będziemy modlić się o urodzaje.

We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Zachęcamy do udziału we Mszach Św. i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

W środę wspomnienie Św. Floriana - patrona archidiecezji, Chorzowa hutników i strażaków. Po Mszy Św. o godz. 800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W tym tygodniu przypadają: I - wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do sakramentów świętych i udziału w nabożeństwach.

W czwartek od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów kl. III - IV, a wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Św. szkolną o godz. 1630.

W piątek Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Na Mszę Św. o godz. 1900 zapraszamy młodzież naszej parafii w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian, których prosimy do czwartku zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. O godz. 900 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Legionu Maryi z okazji 20 lat istnienia w naszej parafii. O godz. 1000 spowiedź św. dla dzieci i rodziców przed I Komunią św. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 800 w intencji hutników z Batorego z okazji ich patronalnego święta. Na Mszy św. o godz. 930 do I Komunii Św. przystąpią dzieci ze SP nr 34. Pierwsze rzędy ławek są zarezerwowane dla nich i ich rodziców.

Tegoroczna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca. Zapisy chętnych w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu 50 zł.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary dla naszej młodzieży, która weźmie udział w ŚDM w Krakowie. Istnieje dalsza możliwość wsparcia, a ofiary można składać w kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina.

W zakrystii trwają zapisy młodzieży, która pragnie się spotkać z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Zachęcamy naszą młodzież do udziału.

Jesienią br. zaplanowano Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w ramach obchodów 1050 - lecia Chrztu Polski i Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Chętnych zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach 19.10.2016 – 23.10.2016. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Więcej inf. na stronie Biura Podróży PL TRAVEL z Katowic.

Krakowskie Centrum Diagnostyki w czwartek 5 maja od godz. 1045 w ambulansie na parkingu przy kościele daje możliwość przeprowadzenia badań związanych z osteoporozą, badaniem płuc i zakwaszeniem organizmu. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o oddaniu się w niewolę Maryi , a także czy można się modlić o pieniądze?. Do nabycia również: nowy Hajduczanin, Miłujcie się, Apostolstwo Chorych iMały Gość Niedzielny z magnesem z jubileuszowym napisem „ Jezus w Polsce Mieszka” .

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.