piątek,

198215

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Św. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Idźcie i głoście”. W związku z tym w miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela przez cały tydzień będzie można składać dary dla potrzebujących - odzież, produkty żywnościowe i chemiczne.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha - głównego patrona Polski.

We wtorek święto Św. Marka Ewangelisty. Od godz. 1700 adoracja najświętszego Sakramentu - prowadzi Wspólnota Życzliwości, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo połączone z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

W środę swoje urodziny obchodzi ks. Zygmunt Klose - emerytowany proboszcz z Katowic Zadola, który obecnie pomaga nam w duszpasterstwie. Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o godz. 800. Po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek o godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci, a o godz. 1630 Msza Św. szkolna. Na Mszę Św. wieczorną zapraszamy wszystkie Rodziny Domowego Kościoła, a po Niej wspólna agapa w domu katechetycznym.

W piątek na Mszę Św. o godz. 1900 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami dla których po Mszy Św. zostanie wygłoszona konferencja.

W sobotę święto Św. Katarzyny Sieneńskiej - patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz.1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w organizację kolejnego festynu parafialnego „Czempielada” na spotkanie organizacyjne w środę 10 maja o godz. 1900 w domu katechetycznym.

Chorych, niepełnosprawnych i ich rodziny zapraszamy do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes w dniach 8 - 16 maja br. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym płyta DVD z filmem „Zmartwychwstały”, a także artykuł „Fatima i Faustyna”

Do nabycia również Hajduczanin, L!osservatore Romano i Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła.