Dzisiaj jest

poniedziałek,
21 maja 2018

(141. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Liturgia słowa

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
236389

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bógzapłać.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo majowe, zaś codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła oraz Misyjny Dzień Chorych.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Żywy Różaniec, zaś po nabożeństwie majowym zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę o godz. 1600 zapraszamy na walne zebranie Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Bł. Ks. J. Czempiela w domu katechetycznym.

W środę po Mszy Św. o godz. 800 nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela. Zapraszamy do udziału.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów gimnazjum, zaś na Mszę Św. szkolną zapraszamy wszystkie dzieci.

W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe w kawiarence parafialnej.

W sobotę po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. O godz. 1000 spotkanie niepełnosprawnych. Dzieci Maryi i ministranci zapraszają dzieci komunijne wraz z rodzicami na spotkanie integracyjne w ogrodzie farskim od godz. 1100 – 1300. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. szczególnie dla mężczyzn przed pielgrzymką piekarską.

W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce z naszej parafii, która wyruszy o godz. 530 sprzed kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły dokąd zmierza Europa?, a także jak Polacy oceniają niedzielę bez handlu?.

Do nabycia również: Hajduczanin, L!osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielny oraz gazeta „Chrystus i Ty” - o Duchu Świętym.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem zbiórka na wystrój ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.