OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

VI NIEDZIELA

WIELKANOCNA

 

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Od dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy wszystkich parafian w niedziele o godz. 1630, zaś w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, w ramach nabożeństw majowych będziemy modlić się o urodzaje.

We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Zachęcamy do udziału we Mszach Św. i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

W środę wspomnienie Św. Floriana - patrona archidiecezji, Chorzowa hutników i strażaków. Po Mszy Św. o godz. 800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W tym tygodniu przypadają: I - wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do sakramentów świętych i udziału w nabożeństwach.

W czwartek od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów kl. III - IV, a wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Św. szkolną o godz. 1630.

W piątek Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Na Mszę Św. o godz. 1900 zapraszamy młodzież naszej parafii w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian, których prosimy do czwartku zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. O godz. 900 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Legionu Maryi z okazji 20 lat istnienia w naszej parafii. O godz. 1000 spowiedź św. dla dzieci i rodziców przed I Komunią św. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 800 w intencji hutników z Batorego z okazji ich patronalnego święta. Na Mszy św. o godz. 930 do I Komunii Św. przystąpią dzieci ze SP nr 34. Pierwsze rzędy ławek są zarezerwowane dla nich i ich rodziców.

Tegoroczna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca. Zapisy chętnych w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu 50 zł.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary dla naszej młodzieży, która weźmie udział w ŚDM w Krakowie. Istnieje dalsza możliwość wsparcia, a ofiary można składać w kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina.

W zakrystii trwają zapisy młodzieży, która pragnie się spotkać z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Zachęcamy naszą młodzież do udziału.

Jesienią br. zaplanowano Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w ramach obchodów 1050 - lecia Chrztu Polski i Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Chętnych zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach 19.10.2016 – 23.10.2016. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Więcej inf. na stronie Biura Podróży PL TRAVEL z Katowic.

Krakowskie Centrum Diagnostyki w czwartek 5 maja od godz. 1045 w ambulansie na parkingu przy kościele daje możliwość przeprowadzenia badań związanych z osteoporozą, badaniem płuc i zakwaszeniem organizmu. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o oddaniu się w niewolę Maryi , a także czy można się modlić o pieniądze?. Do nabycia również: nowy Hajduczanin, Miłujcie się, Apostolstwo Chorych iMały Gość Niedzielny z magnesem z jubileuszowym napisem „ Jezus w Polsce Mieszka” .

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.