XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont katowickiej katedry. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest parafialna księga trzeźwości, gdzie można wpisać swoje zobowiązania.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne, zaś nasze pątniczki powracające z Piekar powitamy około godz. 1900.

W poniedziałek wspomnienie Św. Piusa X – papieża.

We wtorek wspomnienie MB Królowej. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę po mszach św. o godz. 700 i godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek święto Św. Bartłomieja, po mszach św. nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W sobotę uroczystość MB Częstochowskiej. Po mszy św. o godz. 700 spotkanie FZŚ. Od godz.1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

FZŚ zaprasza również wszystkich parafian na uroczystą Eucharystię w sobotę 2 września o godz. 1800 z okazji 90 - lecia swojego istnienia w naszej parafii.

W sobotę 26 sierpnia z parafii Św. Jadwigi wyruszy piesza chorzowska pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 800. Zapisy aż do dnia wyjścia w parafii św. Jadwigi, koszt 120 zł. W naszej kancelarii parafialnej jest możliwość zapisania się na wyjazd autokarowy we wtorek 29 sierpnia na Jasną Górę, aby tam wspólnie z pielgrzymami uczestniczyć we mszy św. o godz. 1100, a następnie w drodze krzyżowej na wałach.

Już dziś zapraszamy parafian do udziału we mszy św. dziękczynnej za posługę ks. Grzegorza Szołuchy w naszej parafii w poniedziałek 4 września o godz. 1800.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia naszego odpustu parafialnego, a Paniom z Zespołu Charytatywnego za pomoc w zorganizowaniu Dnia Chorego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o duchowej adopcji dziecka poczętego, a także o angielskim lotniku, który jest kandydatem na ołtarze. Do nabycia również: Hajduczanin, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny z płytą Arki Noego.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku z Bożym błogosławieństwem.