Dzisiaj jest

piątek,
28 kwietnia 2017

(118. dzień roku)

Święta

Piątek, II Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni

DźwiękLicznik

Liczba wyświetleń strony:
198215

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Św. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Idźcie i głoście”. W związku z tym w miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela przez cały tydzień będzie można składać dary dla potrzebujących - odzież, produkty żywnościowe i chemiczne.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha - głównego patrona Polski.

We wtorek święto Św. Marka Ewangelisty. Od godz. 1700 adoracja najświętszego Sakramentu - prowadzi Wspólnota Życzliwości, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo połączone z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

W środę swoje urodziny obchodzi ks. Zygmunt Klose - emerytowany proboszcz z Katowic Zadola, który obecnie pomaga nam w duszpasterstwie. Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o godz. 800. Po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek o godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci, a o godz. 1630 Msza Św. szkolna. Na Mszę Św. wieczorną zapraszamy wszystkie Rodziny Domowego Kościoła, a po Niej wspólna agapa w domu katechetycznym.

W piątek na Mszę Św. o godz. 1900 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami dla których po Mszy Św. zostanie wygłoszona konferencja.

W sobotę święto Św. Katarzyny Sieneńskiej - patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz.1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w organizację kolejnego festynu parafialnego „Czempielada” na spotkanie organizacyjne w środę 10 maja o godz. 1900 w domu katechetycznym.

Chorych, niepełnosprawnych i ich rodziny zapraszamy do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes w dniach 8 - 16 maja br. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym płyta DVD z filmem „Zmartwychwstały”, a także artykuł „Fatima i Faustyna”

Do nabycia również Hajduczanin, L!osservatore Romano i Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła.