XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby nasze parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W naszej wspólnocie parafialnej witamy dziś nowego wikarego ks. dra Marcina Niesporka. Życzymy Mu darów Ducha Św., opieki Maryi naszej patronki i orędownictwa Bł. Ks. J. Czempiela oraz życzliwości parafian w pracy duszpasterskiej.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

Od wtorku wracamy do tradycyjnego porządku liturgii - w tygodniu wraca Msza Św. o godz. 800, a w niedziele o godz. 1230.

We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 900 zapraszamy na Mszę św. młodzież z Gimnazjum nr 7 i LO im. Batorego oraz ich nauczycieli. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu - prowadzi Legion Maryi. Na Mszę św. dziękczynną o godz. 1800 w intencji ks. dra Michała Orlika za Jego posługę duszpasterską w naszej parafii zapraszamy wszystkich parafian.

W środę po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów świętych i udziału w nabożeństwach.

W czwartek od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów szkół podstawowych. O godz. 1630 Msza Św. szkolna z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w intencji dzieci, katechetów, nauczycieli i rodziców. Uczniów klas I zapraszamy z tornistrami, udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

W piątek o godz. 1900 na Mszę Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy młodzież, zwłaszcza zaś tych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

W sobotę przeżywać będziemy Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Kapłani pielgrzymują do katowickiej katedry. W związku z tym naszych chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy w sobotę 12 września. Po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Wspólnota Życzliwości rozpoczyna swoje spotkania po wakacjach w poniedziałek 7 września.

Z radością informujemy, że staraniem Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Bł. Ks. J. Czempiela została wydana nowa książka autorstwa Józefy i Józefa Wilk "Śladami Bł. Ks. J. Czempiela". Do nabycia w kancelarii parafialnej, cena: 30 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy płytę z nagraną książką "O naśladowaniu Chrystusa", a także artykuł o fali imigrantów uciekających przed biedą i wojną. Do nabycia również: Hajduczanin, Spotkania, Miłujcie się, Apostolstwo Chorych i nowy Mały Gość Niedzielny z filmem "Szatan z siódmej klasy".

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.