UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo majowe, zaś codziennie po Mszy Świętej wieczornej, zachęcamy do licznego udziału.

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła oraz Misyjny Dzień Chorych.

We wtorek wspomnienie Świętego Filipa Nereusza oraz Dzień Matki. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu - prowadzi Wspólnota Życzliwości. Na Mszę Świętą o godz. 1800 i nabożeństwo majowe zapraszamy wszystkie matki. Po nabożeństwie katecheza dorosłych.

W środę po Mszy Św. o godz. 800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz.1600 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci, które jeszcze nie były w tym miesiącu, zaś wszystkie dzieci na Mszę Św. szkolną o godz. 1630.

W piątek po nabożeństwie majowym zapraszamy młodzież na spotkanie w domu katechetycznym w ramach przygotowań do ŚDM.

W sobotę o godz. 1500 Msza Święta dziękczynna z okazji 25 – lecia istnienia naszej ochronki parafialnej im. Ks. Prałata Franciszka Gębały. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce z naszej parafii, która wyruszy o godz. 530 sprzed kościoła.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 29 czerwca do 1 lipca br. Zapisy chętnych w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu: 50 zł.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku prosimy by ołtarze przygotowali:

I – parafianie z ulicy Gagarina 1- 19

II – parafianie z ulicy Gagarina 21 – 29

III – parafianie z ulicy Gagarina 31 – 39

IV parafianie z ulicy Gagarina 4 - 18.

Bardzo prosimy wszystkich parafian z ulicy Gagarina o zaangażowanie i pomoc osobom, które podjęły się odpowiedzialności przygotowania poszczególnych ołtarzy i w związku z tym odwiedzą Wasze mieszkania.

W związku z jubileuszem naszej ochronki parafialnej Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz wychowawcy ochronki już dziś serdecznie zapraszają na „Piknik rodzinny”, który odbędzie się w niedzielę 7 czerwca br. Program pikniku podany będzie na plakatach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą do Świętej Rity, patronki od spraw beznadziejnych, a także, jak wymodlić dobrego męża i dobrą żonę. Do nabycia również: Hajduczanin, Losservatore Romano, Spotkania, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.