II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś kandydaci do diakonatu rozpoczynają rekolekcje przed święceniami. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także do podejmowania abstynencji. W miejscu kultu bł. Ks. J. Czempiela wyłożona jest parafialna Księga Trzeźwości.

Dzisiaj o godz. 1615 zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Legion Maryi, zaś po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

O godz. 1900 spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na probostwie.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziały w nabożeństwach i do sakramentów świętych.

W czwartek o godz. 1600 zapraszamy do spowiedzi świętej uczniów klas III – IV, zaś wszystkie dzieci na Mszę Świętą szkolną o godz. 1630 oraz Drogę Krzyżową.

W piątek o godz. 1715 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Uczestnictwo w niej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii.

O godz. 1900 zapraszamy na Mszę Świętą młodzież naszej parafii, zwłaszcza zaś przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W sobotę od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszła niedzielę na Mszy Św. o godz. 1100 dzieci komunijne przyjmą Słowo Boże.

Na naszej stronie parafialnej można zapoznać się z możliwością zyskiwania odpustów w związku z 90 – leciem naszej archidiecezji.

Caritas archidiecezji katowickiej prosi o przekazanie 1% swojego podatku przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym.

Zapraszamy do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 10-16 maja br. Informacje i zapisy: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe, tel. 32 356 90, 519 546 303 www.pielgrzymki.katowice.pl

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 34 im. Sportowców Hajduckich w Chorzowie przy ul. Kaliny 55 serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty szkoły w dniu 4.03.2015 o godz. 1630 rodziców i dzieci, które od września 2015r. rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

W Zespole Szkół nr 2 przy ul. Dyrekcyjnej 3 w sobotę 7 marca w godz. 900 – 1400 odbędzie się Europejski Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych. Zainteresowanych zachęcamy do skorzystania.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy cykl wielkopostny „Ludzie spod Krzyża” oraz artykuł o tym, dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii Świętej osobom żyjącym w powtórnych związkach .

Do nabycia również: L!osservatore Romano, nowy Hajduczanin, Spotkania, Miłujcie się, Apostolstwo Chorych oraz Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.