OGŁOSZENIA PARAFIALNE


 

I NIEDZIELA ADWENTU

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zakup opału na zimę dla kościoła i domu katechetycznego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Witamy w naszej wspólnocie o. Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boży i po Mszy Św. rozprowadza kalendarze misyjne.

Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Trzeźwości. W miejscu kultu bł. Ks. J. Czempiela wyłożona jest parafialna Księga Trzeźwości dla wszystkich gotowych podjąć trud abstynencji w Adwencie. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa w naszej parafii i Ojczyźnie.

Od jutra rozpoczynamy RORATY pod hasłem CHRZEST ŹRÓDŁEM MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 630, w czwartek o godz. 1630, a w sobotę o godz. 800.

W poniedziałek Święto Św. Andrzeja Apostoła.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu - prowadzi Legion Maryi, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę po Mszach Św. o godz. 800i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP. O godz. 1600 zapraszamy Panie z Zespołu Charytatywnego na spotkanie na probostwie.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa i do sakramentów świętych.

W czwartekod godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów kl. III i IV. Wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne zapraszamy na RORATY o godz. 1630.

W piątek przypada wspomnienie Św. Barbary. Zapraszamy górników, emerytów i ich rodziny na Mszę Św. o godz. 800 z okazji ich święta. Z tej okazji Ks. abp Wiktor Skworc udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Na godz. 1900 zapraszamy młodzież na RORATY MŁODZIEŻOWE.

W sobotę po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym, zaś od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 19 grudnia. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w czwartek 10 grudnia o godz. 1900.

Związek Górnośląski zaprasza na spotkanie z śląskim senatorem Czesławem Ryszką autorem książki „Prymas ze Śląska”, które odbędzie się 7 grudnia o godz. 1830 w parafii św. Jadwigi w Chorzowie. Szczegóły w gablotce.

Wszystkich nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty zapraszamy na adwentowy dzień skupienia do WŚSD w Katowicach 10 grudnia o godz. 1600.

Trwają odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę.


Sobota   5.12.2015   godz. 1400

1.     Graniczna 110 - 94

2.     Graniczna 60 - 50

3.     Graniczna 62 - 72

4.     Graniczna 82 - 74


Niedziela   6.12.2015  godz. 1400

1.     Kaliny 87 (od dołu)

2.     Kaliny 89 (od dołu)

3.     Kaliny 91 (od dołu)


Cały plan kolędy znajduje się w gablotkach, Hajduczaninie i na stronie internetowej parafii. W czasie kolędy kapłani chcą spotkać się z całą rodziną. Na stole niech będzie krzyż, zapalona świeca, Pismo Święte i woda święcona. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyt z katechezy.

Do piątku można jeszcze przywozić na probostwo zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, aby wesprzeć finansowanie studni w Krajach Trzeciego Świata w godz. 800 - 1200.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym adwentowe rozważania o czterech bazylikach Wiecznego Miasta. Do nabycia również: Hajduczanin z planem kolędy, Spotkania, Miłujcie się, L!osservatore Romano, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielnyw którym płyta CD z piosenkami roratnimi oraz odpowiedziami na pytania roratnie. Do nabycia również: lampiony roratnie, świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kalendarz śląski i opłatki.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym „Betlejem w Spodku”, które odbędzie się 29 grudnia o godz. 1900. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii, zaś przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy kościołowi na Wschodzie.