PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1400 młodzież gromadzi się w katedrze w Katowicach, zaś o godz. 1615 zapraszamy na Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym.

Od poniedziałku do środy swoje rekolekcje przeżywają dzieci ze SP nr 32 i 34 oraz ZSS nr2

Okazja do spowiedzi świętej w Wielkim Tygodniu:

Od poniedziałku do środy przed każdą Mszą św. i od godz. 1700

w Wielki Czwartek od godz. 1530 do 1830

w Wielki Piątek od godz. 630 do 1200 i od godz. 1300 do godz. 1830

w Wielką Sobotę od godz. 630 do godz. 1200 i od godz.1230 do 1830.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Żywy Różaniec.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE MĘKI I ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO to szczyt całego roku liturgicznego. Zapraszamy więc wszystkich parafian do licznego udziału.

WIELKI CZWARTEK

- o godz. 1630 – Msza Święta recytowana dla dzieci,

- o godz. 1900Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, kolekta na kwiaty do Bożego Grobu

- po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do g. 2200

- od godz. 2030 – adorują kobiety

- od godz. 2100 – adorują mężczyźni

- od 2130 – adoruje młodzież

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

- o godz. 700 – ciemna jutrznia

- o godz. 930 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej

- o godz. 1900 – Liturgia Męki Pańskiej z przeniesieniem NS do Bożego Grobu, adoracja do godz. 2200 wg porządku czwartkowego. Kolekta na Boży Grób w Jerozolimie i dla chrześcijan w Ziemi Świętej.

- Obowiązuje post ścisły ( jakościowy i ilościowy).

WIELKA SOBOTA

- od godz. 630 do godz. 1830 – adoracja NS przy Bożym Grobie

- o godz. 700 – ciemna jutrznia

- święcenie pokarmów wielkanocnych przed domem katechetycznym o godz.1400, 1430, 1500, 1530 i 1600.

- o godz. 2000 Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia, paschału i wody oraz Uroczysta Msza święta za parafian. Prosimy przynieść ze sobą świece.

Wszystkich parafian zapraszamy na Uroczystą Rezurekcję w niedzielę o godz. 600.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Chorwackich w dniach 7 – 13 lipca br. Szczegółowe informacje w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy chętnych w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom, uczniom SP nr32 i gimnazjalistom za przekazane dla naszego kościoła duże palmy.

Kolekta przyszłej niedzieli świąteczna.

Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym specjalny dodatek z Nowenną do Bożego Miłosierdzia. Do nabycia również: LOSSERVATORE ROMANO, Hajduczanin, Mały Gość Niedzielny, gazeta „Chrystus i Ty”, paschaliki wielkanocne , a także płytę CD z okazji kanonizacji Jana Pawła II z której dochód przeznaczony jest na organizację ŚDM w Krakowie. Wszystkim polecamy także wielkanocny kiermasz przed kościołem z którego dochód - na ochronkę parafialną.