XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ.

W poniedziałek o godz. 1000 sprzed kościoła wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę wspomnienie Św. Ireneusza. Po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do udziału we Mszach Św., a kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Od soboty 1 lipca będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy Świętych. W tygodniu Msze Święte o godz. 700 i 1800, zaś w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1230.

W sobotę od godz.1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Bóg zapłać ks. Marcinowi oraz wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie naszego festynu parafialnego „Czempielada”, a także wszystkim darczyńcom i sponsorom.

Przed tygodniem odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z grona naszych kandydatów zostali wybrani: P. Mateusz Michałek, P. Irena Żuchowicz, P. Wojciech Żuchowicz, P. Marian Salwiczek, P. Zofia Morgała, P. Barbara Kopczyńska, p. Grzegorz Liniewiecki, P. Kazimierz Kowalski, P. Paweł Gros. W skład nowej Rady wchodzą również: kapłani z urzędu, z mianowania proboszcza: P. Zofia Ciura, P. Grażyna Śniegoń, P. Mirosław Olszowski, P. Robert Dudek, P. Wiktoria Kucera, P. Mateusz Staśko, P. Katarzyna Wolny, P. Jan Kasza, P. Krzysztof Nowacki. Pierwsze spotkanie nowej Rady odbędzie się 6 września 2017r. o godz. 1900 na probostwie.

Nauczycieli i wychowawców zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 1 – 2 lipca br.

Rodziców wysyłających dzieci na obozy i kolonie prosimy, aby kierowali do organizatorów pisemne żądanie o umożliwienie dzieciom udziału w niedzielnej Mszy Św.

Apostolstwo Chorych zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę w czwartek 6 lipca Msza Św. o godz. 1100. Jest możliwość wspólnego wyjazdu autokarem z Katowic po wcześniejszym zapisaniu się pod numerem tel. 32 251 21 52.

Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Chorzowie informuje, że od nowego roku szkolnego prowadzi w Zespole klasy 1 i 4 szkoły podstawowej i trwa do nich nabór. Pełna oferta edukacyjna Szkoły dostępna jest na stronie internetowej Placówki.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o sanktuarium w Gietrzwałdzie w 140 rocznicę objawień oraz o śląskim Cenacolo.

Do nabycia również: L!Osservatore Romano, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych i wakacyjny Mały Gość Niedzielny z najnowszą płytą zespołu Arka Noego.

Kolekta przyszłej niedzieli na WŚSD w Katowicach.