sobota,
10 grudnia 2016

II NIEDZIELA ADWENTU

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont katowickiej Katedry, zaś przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości dla wszystkich gotowych podjąć trud abstynencji w Adwencie.

Trwają RORATY pod hasłem: „W domu Królowej Maryi”. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 630, w czwartek o godz. 1630, a w sobotę o godz. 800.

We wtorek o godz. 1600 spotkanie Zelatorów Żywego Różańca. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Legion Maryi, zaś po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę po Mszach Św. o godz.800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Legion Maryi zaprasza wszystkich do kościoła o godz. 1200 na GODZINĘ ŁASKI. Od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów kl. V - VI, a wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Św. szkolną o godz. 1630. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie FZŚ w domu katechetycznym.

O godz. 1900 zapraszamy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na probostwie.

W piątek o godz. 1600 spotkanie całej wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe w kawiarence parafialnej.

W sobotę od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 1100 zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi, którym poświęcimy medaliki. Po Mszach Św. będzie można nabyć ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci z parafialnej ochronki. Na Mszę Św. o godz. 1700 zapraszamy Dzieci Maryi z rodzicami z okazji ich święta patronalnego.

Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 17 grudnia. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

Trwają odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda.

Sobota 10.12.2016 godz. 1400

1.     Odrowążów 53 - 37

2.     Odrowążów 40 - 28

3.     Odrowążów 18 - 26

4.     Odrowążów 16 - 2

Niedziela 11.12.2016 godz. 1400

1.     Odrowążów 13 - 1

2.     Wrocławska 17 - 5

3.     Wrocławska 22 - 2

Cały plan kolędy znajduje się w gablotkach, Hajduczaninie i na stronie internetowej parafii. W czasie kolędy chcą spotkać się z całą rodziną. Na stole niech będzie krzyż, zapalone świece, Pismo Święte i woda święcona. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechezy.

Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do sanktuariów europejskich w 100 - lecie objawień fatimskich w dniach 5 - 19 lipca 2017r. Koszt pielgrzymki 720 euro i 1600 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program w gablotce, na stronie internetowej parafii oraz w Hajduczaninie.

Jeszcze dzisiaj można poprzeć obywatelską inicjatywę „Mama, Tata i Dzieci”, aby w prawie UE małżeństwo było rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny. Listy poparcia znajdują się w miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela.

Nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty zapraszamy na adwentowy dzień skupienia do WŚSD w Katowicach 8 grudnia o godz. 1600.

Parafia św. Antoniego w Chorzowie serdecznie zaprasza na naszą pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Ziemi Świętej. Termin: 22-29.04.2017 Koszt: 820USD + 490PLN. Szczegóły na stronie antoni.net.pl

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym kolejny odcinek adwentowych rekolekcji „Szkoła nadziei”, a także o podwójnej kradzieży Św. Mikołaja w Bari.

Do nabycia również: nowy Hajduczanin, L!osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Miłujcie się iMały Gość Niedzielny z lampionem oraz lampiony roratnie, świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.