piątek,

Piątek, Rok A, I Dzień powszedni

193423

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także do podejmowania abstynencji. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest parafialna Księga Trzeźwości.

Dzisiaj o godz. 1615 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Żywy Różaniec, a po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek od godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci, które jeszcze nie były w tym miesiącu. O godz. 1630 Msza Św. szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci. Na Mszy Św. o godz. 1800 gościć będziemy ks. Wojciecha Ignasiaka z Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który wygłosi kazanie i przewodniczyć będzie nabożeństwu peregrynacji Krzyża. Zapraszamy do udziału.

W piątek o godz. 1715 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Uczestnictwo w Niej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie oazowe młodzieży w kawiarence parafialnej. Na Mszę Św. o godz. 1800 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. O godz. 1900 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na probostwie.

W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Wszystkich, którzy pragną podjąć duchową adopcję dziecka poczętego zapraszamy na Mszę Św. o godz. 800. Legion Maryi zaprasza na Uroczystość Acies o godz. 1400 w kościele Św. Jadwigi w Chorzowie. Od godz. 1700 adoracja N. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2018.

Caritas Archidiecezji Katowickiej prosi o przekazanie 1% swojego podatku przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym formularz na którym można złożyć podpis w obronie rodziny, a także o pomocy organizowanej przez Kościół dla ofiar wojny w Syrii. Do nabycia również Hajduczanin, Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielny, a także paschaliki wielkanocne.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP nr 32 im bł. Ks. J. Czempiela w Chorzowie, zapraszają przedszkolaków i ich rodziców na Dzień Otwarty w środę 22 marca 2017r o godz. 1700. SP nr 34 zaprasza również w tym dniu na Dzień Otwarty od godz. 1600. Szczegóły na plakatach w gablotce.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.