sobota,
21 lipca 2018

Sobota, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika

XV Niedziela zwykła

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na fundusz remontu zewnętrznej strony elewacji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę po mszy o godz. 700 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w czwartek na nabożeństwo do błogosławionego ks. Józefa Czempiela.

W najbliższy czwartek kancelaria parafialna będzie czynna wyjątkowo w godzinach od 930 - 1200

W piątek – przypada III piątek miesiąca. O godz. 1500 zapraszamy na godzinę miłosierdzia z ucałowaniem relikwii świętej siostry Faustyny.

W sobotę od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Kancelaria parafialna przyjmuje jeszcze zapisy na pielgrzymkę autokarową śladami św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – do Lichenia, Warszawy i Niepokalanowa – w dniach od piątku do niedzieli (24-26 sierpnia). Koszt pielgrzymki 270 złotych.

Franciszkański Zakon świeckich ma jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę, w dniu 21 lipca. Zapisy u brata Jacka (kontakt pod nr telefonu: 787620640). Wyjazd pielgrzymów w tym dniu o godz. 800 z przystanku autobusowego, na ul. Stefana Batorego (obok kościoła).

Zapraszamy do udziału w pieszej, chorzowskiej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 26 – 30 sierpnia br. Zapisy w kancelarii parafialnej, szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa oraz o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia. Do nabycia również: Hajduczanin, L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na fundusz remontu katedry.