Dzisiaj jest

czwartek,
20 października 2016

(294. dzień roku)

Święta

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
178411

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 UROCZYSTOŚĆ

ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Świętych.

Dzisiaj o godz. 1615 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo różańcowe, zaś codziennie o godz. 1715. Uczestnicząc można zyskać odpust zupełny.

Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali ubrania, produkty żywnościowe i środki czystości dla biednych i potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Wydawanie tych darów będzie miało miejsce w kawiarence parafialnej od wtorku w godz. 900 - 1600.

W poniedziałek wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego.

We wtorek święto Św. Łukasza Ewangelisty. Na nabożeństwie różańcowym modlić się będziemy w intencji lekarzy i pracowników służby zdrowia. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych w domu katechetycznym.

W środę po Mszy Św. o godz. 800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP. O godz. 1500 spotkanie Koła Misyjnego w domu katechetycznym.

W czwartek wspomnienie Św. Jana Kantego. Po Mszy Św. o godz. 800 nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela. Od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów gimnazjum, a na Mszę Św. szkolną i nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkie dzieci.

W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe w kawiarence parafialnej.

W sobotę wspomnienie Św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Kolekta przeznaczona będzie na misje. Pracowników służby zdrowia ii ich rodziny zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce do katedry Chrystusa Króla w Katowicach z okazji patronalnego święta Św. Łukasza. Msza Św. o godz. 1500.

W kancelarii i zakrystii można już składać zalecki za zmarłych. Prosimy też o porządkowanie grobów i zainteresowanie się terminem ich rezerwacji.

Już dziś zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii, które gościły pielgrzymów z Trynidadu Tobago, a także tych, którzy materialnie wspierali ŚDM na Eucharystię 26 października o godz. 1800, a następnie na spotkanie w domu katechetycznym.

Zachęcamy wszystkie rodziny naszej parafii do wzięcia udziału w diecezjalnym konkursie pod patronatem ks. abp W. Skworca - "Kronika rodzinnej niedzieli". Nagrodą główną jest rodzinny wyjazd do Ziemi Świętej. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.kronika.archidiecezja.katowice.pl

Parafia nasza organizuje autokarową pielgrzymkę do sanktuariów europejskich w 100 - lecie objawień fatimskich w dniach 5 - 19 lipca 2017r. Koszt pielgrzymki 720 euro i 1600 zł. Zachęcamy do udziału, zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie, które dzisiaj jest konsekrowane oraz kim są nowi kardynałowie ogłoszeni przez papieża Franciszka? Do nabycia również: L!OSSERVATORE Romano, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych iMały Gość Niedzielny.