Dzisiaj jest

sobota,
24 marca 2018

(83. dzień roku)

Święta

Sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
227603

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

V NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w rekolekcjach, szczegółowy plan w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Okazja do spowiedzi św. będzie rano przed Mszami Św. i wieczorem od godz. 1700. Chciejmy wykorzystać ten szczególny czas łaski dany nam od Boga dla naszego zbawienia.

 

Dzisiaj o godz. 1615 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Od poniedziałku do środy w naszym kościele będą trwały rekolekcje dla uczniów SP nr 31, SP nr 34 oraz ZS nr 2.

W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę na zakończenie rekolekcji zostanie zebrana kolekta.

W czwartek o godz. 1630 Msza Święta szkolna i Droga Krzyżowa na którą zapraszamy wszystkie dzieci.

W piątek zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną po której wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami: Farną, Karpacką, Karłowicza, Odrowążów, Bp. Włodarskiego. Rozpoczęcie i zakończenie w kościele. Do udziału zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną, których do środy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Legion Maryi zaprasza na Uroczystość Acies w sobotę o godz. 1400 w kościele Św. Jadwigi w Chorzowie. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Palmy poświęcimy w czasie każdej Mszy Świętej. Młodzież zapraszamy na godz. 1400 do katowickiej katedry.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019.

W ramach „Koalicji na rzecz bezpieczeństwa miasta Chorzowa” zapraszamy w czwartek 22 marca o godz. 1700 na spotkanie z dzielnicowym w domu katechetycznym.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wielkopostny cykl z o. Pio tym razem o nawróceniu, a także o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka. Do nabycia również: Hajduczanin, Apostolstwo Chorych, L!osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny, a także paschaliki wielkanocne.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła.