wtorek,
21 lutego 2017

Wtorek, Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła

190973

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Chcemy modlić się za kandydatów do diakonatu, którzy rozpoczynają rekolekcje przed święceniami.

W poniedziałek zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej i I komunii św. na katechezę o godz. 1900 w kościele.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Żywy Różaniec, zaś po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę Święto Katedry Św. Piotra Apostoła. W tym dniu swoje urodziny obchodzi ks. wikary Grzegorz Szołucha, polecamy Go Waszym modlitwom i zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji o godz. 1800. Po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, zaś w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek wspomnienie Świętego Polikarpa. Od godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci, które jeszcze nie były w tym miesiącu, o godz. 1630 Msza Św. szkolna.

W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie oazowe młodzieży w kawiarence parafialnej.

W sobotę po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Caritas Archidiecezji Katowickiej prosi o przekazanie 1% swojego podatku przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym.

Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych zapraszamy do udziału w II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 8-16 maja br. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem, wyłącznie z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2300 zł + 170€. Zapisy: Biuro Podróży PL TRAVEL Katowice.

Już dziś zapraszamy do katowickiego „Spodka” na operę „MOJŻESZ” w niedzielę 26 marca o godz. 1800. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o tym, że abp H. Hoser został papieskim wysłannikiem do Medjugorie oraz o teologii ciała wg św. Jana Pawła II.

Do nabycia również Hajduczanin, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.