Grupa Żywego Różańca

Pragnę przybliżyć jedną z grup istniejących w naszej parafii od października 1994 roku, a jest nią Żywy Różaniec.

Założycielem tej wspólnoty w naszym lokalnym kościele był ks. Jerzy Wójcik. Obecnie jest nas 160 osób, które tworzą 8 róż. We wspólnocie naszej miejsce znajdzie każdy, kto zechce odmówić codziennie dziesiątek różańca w wyznaczonej intencji. Jedna róża składa się z 20 osób. Każda z nich rozważa jedną tajemnicę i takim sposobem odmawia codziennie cały różaniec.

By pogłębić naszą jedność spotykamy się raz w miesiącu w domu katechetycznym na modlitwie i śpiewie przy kawie i ciachu.

Naszym opiekunem jest obecnie ks. Kazimierz Folkert, który ma zawsze dla nas ciekawy i pouczający wykład. Rozważa wraz z nami encyklikę Jana Pawła II „Redemptoris Mater”.

Co miesiąc jest odprawiona Msza Święta w naszej intencji. Organizujemy co roku pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych.

Zapraszamy wszystkich, którzy modlą się na różańcu, by zgłaszali się  do naszej wspólnoty, aby nasza parafia była jednym ogromnym bukietem róż dla Maryi Wniebowziętej.

Wiktoria Kucera