wtorek,

Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Damazego I, papieża

Drodzy Parafianie

Dziś usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. W Adwencie przygotowujemy się na święta Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię. Wyprostować ścieżki to zwrócić się do Boga i ukierunkować swoje dążenia na Niego, aby z radością zmierzać na spotkanie z Chrystusem.

Ks. Prob. Piotr Berger

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

medziugorje i sanktuaria chorwackie

Termin: 08 - 16.07.2019

Cena: 330EUR + 650PLN

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

1. dzień: Msza św., a następnie wyjazd, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, do Chorwacji, Ludbreg – miejsce cudu Eucharystycznego, obiadokolacja i nocleg.

2. dzień: Msza św, śniadanie, przyjazd do Omisza rejs łódkami kanionem rzeki Cetiny, czas wolny na plażowanie, przejazd do Medziugorja, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja i nocleg.

3. dzień: Wspólne wyjście na Górę Objawień, śniadanie, spotkanie we Wspólnocie Cenacolo, czas wolny, obiad, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

4. dzień: śniadanie, wyjazd do Gradaca - plażowanie, obiad, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

5. dzień: śniadanie, wyjazd do Opuzen. Rejs łódkami po rzece i kanałach rzeki Neretwy. Obiad regionalny przy muzyce, udział w nabożeństwie wieczornym, kolacja, nocleg.

6. dzień: Wspólne wyjście na Górę Kriżevac (Droga Krzyżowa), śniadanie, wyjazd na Kravice – plażowanie, obiad, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

7. dzień: śniadanie, wyjazd do Mostaru - zwiedzanie muzułmańskiej części miasta: Meczet, Dom Turecki, Kamienny Most. Obiad, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

8. dzień: Po śniadaniu wyjazd z Medziugorja, zwiedzanie Zagrzebia - katedra, „krwawy most”, kościół św. Marka, plac Bana Jelaczicia. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Zagrzebia.

9. dzień: Msza św., śniadanie, nawiedzenie sanktuarium MB Bystrzyckiej, przejazd do Polski przez Słowenię, Austrię, Czechy. W Czechach postój na obiad (płatny indywidualnie). Przyjazd do parafii około 20:00

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje dodatkowe:

·  W programie przewidziana jest codzienna Msza święta.

·  Cena pielgrzymki obejmuje:

-  przejazd klimatyzowanym autokarem,

-  8 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/***,

-  wyżywienie: śniadanie (8) i obiadokolacja (8),

-  wino i woda do obiadokolacji,

-  opieka pilota,

-  Ubezpieczenie KLiA, CP do kwoty 20.000 EUR,

-  Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,

-   Składkę na UFG – 10PLN

· Cena pielgrzymki nie obejmuje:

-  Dodatkowych napojów do kolacji,

-  Biletów wstępu, przewodników miejscowych, tłumaczeń symultanicznych nabożeństw w Medziugorju, rejsu, systemu Audio guide – ok. 90EUR,

-  Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 90EUR,

-  Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KRiT – 2,5 lub 7,5% ceny.

·Proponowane wpłaty:

-  Do uzgodnienia z organizatorem

·  Należy zabrać radio lub telefon ze słuchawkami – modlitwy wieczorne w Medziugorju są tłumaczone symultanicznie.

·  Dzieciom i młodzieży przysługują zniżki za bilety wstępu – po okazaniu ważnej legitymacji.

Adoracja Najświętszego Sakramentu – wtorek, czwartek, sobota

Adoracja Krzyża Świętego - piątek