Dzisiaj jest

wtorek,
11 grudnia 2018

(345. dzień roku)

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Damazego I, papieża

DźwiękLicznik

Liczba wyświetleń strony:
4543

KATECHEZA

DLA DOROSŁYCH

 

 

Po ponad dekadzie nastąpiła w naszej parafialnej wspólnocie pod opieką Pani Wniebowziętej reaktywacja Katechezy dla Dorosłych. Jak sama nazwa wskazuje grupę współtworzą dorośli różnego wieku. Szczególne zaproszenie skierowaliśmy i kierujemy do rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do Komunii Świętej. Na każdym etapie życia katolik potrzebuję formacji religijnej. Grupa ta stanowi okazję, aby od strony religijnej wejść w głąb siebie samego i coś zaczerpnąć dla siebie celem zastosowania w codziennym życiu.

W tym roku szkolnym rozważamy teksty Apostoła Narodów Św. Pawła. Z racji 2000-lecia jego narodzin papież Benedykt XVI ogłosił Rok Świętego Pawła ( 29.VI.2008r. - 29.VI.2009r.). Napisał papież tak: „Paweł chce przemówić dzisiaj do nas. Dlatego chciałem ogłosić ten specjalny Rok Pawła, aby go słuchać i nauczyć się teraz od niego – jako naszego nauczyciela – wiary i prawdy, w których zakorzenione są racje jedności uczniów Chrystusa”.

Serdecznie zapraszam w imieniu swoi i naszej grupy wszystkich chętnych parafian do spotkania się ze świadectwem wiary św. Pawła, która emanuje przez wieki z kart Dziejów Apostolskich i jego listów. Spotykamy się w każdą środę o godzinie 19.00 w Domu parafialnym. Czekamy na ciebie! Pozdrawiam wszystkich parafian – ks. Dawid M z uczestnikami środowych spotkań.